دورنا باتری

شرکت دورنا باتری در سال 1393 در زمینی به مساحت 23000 متر مربع که 16000 متر مربع آن سرپوشیده می باشد، در فاز دوم منطقه آزاد تجاری ارس با هدف تولید باتری های خودرویی 35 الی 230 آمپرساعت تاسیس گردید و هم اکنون محصولات خود را تحت پنج برند :ارس، دورنا، پوشیتا، نوبل و اِی پلاس به مشتریان داخلی و خارجی عرضه می کند.

با توجه به این که شرکت دورنا باتری در دهه جاری تاسیس گردیده ولی از لحاظ رشد و تکامل در حال رقابت با بزرگترین باتری ساز های کشور می باشد و با بهره گیری از تکنولوژی روز ، متخصصین کارآمد و ماشین آلات پیشرفته توانست در سال 1399 با بهره برداری از شرکت دورنا باتری پایا در شهرک صنعتی آیت الله رفسنجانی ( مصالح ساختمانی)  اقدام به تولید صفحه های کلسیمی سربی ( پلیت) نموده و از واردات این محصول از کشور ترکیه بی نیاز گردد. این شرکت خط مشی خود را بر پایه تولید محصول با بهترین کیفیت و مطابق با استاندارد جهانی ، رضایتمندی مشتریان و خدمات برتر در جهت گسترش فروش محصولات خود در بازرهای داخلی و خارجی بنا نهاده است.

شرکت دورنا باتری در حال حاضر تولید کننده باتری های استارتر اتومبیلی در تیپ های NS ، L1،L2،L3،L5،D23، D26،D31 ،GR31 ،B و C می باشد شرکت دورنا باتری استراتژی فروش خود را در سه بخش صادرات ، فروش بنکداری و پخش باتری مویرگی پیش می برد.

شرکت دورنا باتری در راستای عمل به تعهد خود در زمینه کیفیت محصولات و خدمات ارائه شده همواره خواهان تولید محصول منطبق بر به روز ترین استاندارد های ملی  و جهانی می باشد لذا برای نیل به این هدف محصولات این شرکت بر مبنای استاندارد داخلی زیر مجموعه سری  ISIRI71 (71-1 و 71-2) تولید می گردد و شرکت در آستانه اخذ گواهینامه های کیفیتی   IATF16949 (استاندارد صنایع خودرو سازی)و ISO 9001 (استاندارد سیستم مدیریت کیفیت )و ISO 10002 ( استاندارد رسیدگی به شکایات مشتریان)و ISO17025 می باشد و در اهداف خود اخذ ISO14001 و ISO45001 را نیز دارد.

0 +
نمایندگان
0
آمپر
0 +
پرسنل

خط مشی و مسئولیت ها

شرکت دورنا باتری به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین تولیدکنندگان باتری خودرو به منظور برآورده سازی الزامات کاربردی و الزامات ذینفعان با اتکا بر رویکرد فرآیندی و تفکر مبتنی بر ریسک خط مشی کیفیت خود را بر اساس بندهای زیر اعلام میدارد:

 

1) افزایش سهم بازار با تکیه بر تکنولوژی های روز دنیا به منظور برآورده سازی نیازهای مشتریان

 

2) افزایش مهارت پرسنل با تکیه بر مدیریت دانش به منظور افزایش سطح بهره‌وری منابع انسانی

 

3) توسعه فعالیت‌های تحقیق و توسعه به منظور نفوذ در بازارهای جدید و ارتقا سطح رقابت پذیری در بازارهای داخلی و خارجی

 

4) افزایش سطح بهره‌وری در کلیه سطوح سازمانی و فعالیت‌ها به منظور کاهش هزینه‌ها

 

5) به روز نگه داشتن سیستم‌ها و فرآیندهای شرکت با تکیه بر فرهنگ بهبود مستمر با ایجاد بسترهای لازم جهت انجام پروژه های تغییر و تحول سازمانی

 

6) فرهنگ سازی مدیریت ریسک فرایندها، شناسایی فرصت ها و تهدیدهای سازمان

 

به منظور دستیابی به اهداف فوق، کلیه پرسنل در تمام سطوح سازمانی موظف به رعایت قوانین مطرح شده در سیستم مدیریت کیفیت مبتنی بر استانداردهای  ISO9001:2015  می‌باشد. این خط مشی حداقل سالی یک بار مورد بازبینی و بررسی قرار گرفته و در صورت نیاز بازنگری می گردد.